Aktualności

Jakie sukienki na wesele są obecnie najpopularniejsze?

Jakie sukienki na wesele są obecnie najpopularniejsze?

Sukienki na wesele to dla wielu kobiet bardzo poważna sprawa. Strój na takich uroczystościach bardzo często poddawany jest ocenie, dlatego starają się zrobić jak największe wrażenie na gościach. Najlepiej wybrać wtedy ich najmodniejsze wersje, co świadczy o rozeznaniu w nowych trendach. Które sukienki weselne są obecnie najpopularniejsze?

Długość sukienki

Sukienki na wesele bardzo różnią się, jeśli chodzi o długość. Część z nich kończy się jeszcze przed kolanami, a inne ciągną się aż do samej ziemi. Wiele zależy od wieku uczestniczek wesela. W przypadku młodszych osób można pozwolić sobie na krótszą sukienkę, starszej osobie z kolei bardziej pasuje wersja dłuższa. Wiele zależy również od tego czy osoba ma szczupłe nogi.

Kolory i wzory

Bardzo popularne w tym sezonie są kwiaty i grochy, które są częstym motywem na sukienkach weselnych. Należy pamiętać, że biel i czerń jest przeznaczona dla pary młodej, dlatego warto poszukać innych kolorów. Modne obecne są takie barwy jak pudrowy róż, błękit lub seledyn. Warto też postawić na bardziej klasyczne kolory: czerwony, fiolet albo zieleń. W przypadku wesela można sobie pozwolić na bardziej jaskrawe, krzykliwe i radosne barwy, takie jak różowy.

Wygoda

Przy doborze sukni nie należy sugerować się wyłącznie modą. Wesele ma być przede wszystkim okresem radości, dlatego kobieta powinna czuć się przede wszystkim wygodnie. Wygoda jest niezbędna przy różnych tańcach i zabawach. Sukienka nie powinna być ani zbyt ciasna, ani zbyt poszerzona. W przypadku gorących dni warto postawić na krótszy rękaw.