Aktualności

Komu zlecić pozycjonowanie strony? Agencja SXO czy SEO?

Komu zlecić pozycjonowanie strony? Agencja SXO czy SEO?

Z usług agencji zajmujących się pozycjonowaniem korzystają właściciele firm. Właścicielom serwisów internetowych też może zależeć na dużej liczbie użytkowników. Wszyscy mają ten sam dylemat, czyli komu powierzyć swoją stronę. Teraz jest jeszcze trudniej, bo pojawiło się określenie SXO. Czy wybrać agencję, która tym się zajmuje? Co to jest SEO?

Rzetelna agencja, która zajmie się pozycjonowaniem

Bez względu na to, jak szeroki zakres usług się wybierze, ważne jest, u kogo się je zamówi. Pozycjonowanie strony to odpowiedzialna praca. Musi być realizowane bezpiecznie, skutecznie i tak, by firma miała z tego finansowy zysk. To znaczy, że działania SEO czy SXO trzeba zlecić kompetentnemu wykonawcy. Musi być to firma lub osoba, która prowadzi działalność gospodarczą w tym zakresie. Obojętnie, czy będzie to agencja SXO, czy inny podmiot, ważne są takie cechy jak:

  • wiedza merytoryczna,
  • doświadczenie,
  • profesjonalizm,
  • indywidualne podejście do klienta,
  • uczciwość.

Klienci usług SEO zwracają uwagę na ceny. Zwłaszcza jeśli to ktoś, kto zamówił pozycjonowanie sklepów. Także, jeśli ktoś otwiera lokal z usługami, może chcieć oszczędzać. Ważniejsze jednak jest, by zlecać taką pracę rzetelnej agencji.

Czym różni się agencja SXO od agencji SEO?

Określenie SXO oznacza połączenie dwóch dziedzin wiedzy. To działania SEO, czyli pozycjonowanie, oraz UX. Specjaliści z tej drugiej branży zajmują się wrażeniami użytkownika. Agencję SXO interesuje, czy strona jest przyjazna. Oferuje się kompleksowe podejście, bo SEO to także bazowanie na dobrych tekstach. Trudno o zyskiwanie dobrych wyników bez korzystania z narzędzi analitycznych. Jedna i druga agencja różnią się nazwą. Mogą różnić się zakresem działań, ale niekoniecznie tak będzie. Agencja SXO zajmuje się stroną, dba o jej użyteczność. Oferuje więcej niż samo SEO. https://boo.pl/pozycjonowanie-stron/

Ważne jest, by do pozycjonowania zaangażować firmę, która zajmie się tym kompetentnie. Gdy strona ma służyć do zarabiania, to korzystne jest, by firma miała kompleksowe podejście. Jest to ważne, bez względu, czy pozycjonowanie kogoś interesuje, czy ogólne. Czy jest ta kompleksowość, to można poznać, czytając jej stronę ofertową. Nie każda firma korzysta z określenia SXO, nawet jak oferuje to samo, co takie agencje.